Generator: arbitrary, function
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK4047B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK4047B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Generator: arbitrary, function
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| Number of channels | 2 |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Interface | USB |
| Dimensions | 213x88x210mm |
| Kind of display used | LCD |
| Kind of modulation | AM, FM, FSK, PM, PWM |
| Measuring instrument features | Direct Digital Synthesized (DDS) technology, memory for 20 settings |
| Standard equipment | manufacturer's calibration certificate, power supply, USB cable |
| Output parameters | impedance: 50Ω |
| Waveforms | arbitrary, impulse, sinus, square, triangle |
| Arbitrary waveform | vertical resolution: 14 bit |