Generator: arbitrary, function
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK4062B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK4062B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Generator: arbitrary, function
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 2 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Interface | LAN, USB |
| Dimensions | 260.3x107.2x295mm |
| Kind of display used | TFT 4,3" |
| Kind of modulation | AM, ASK, FM, FSK, PM, PSK, PWM |
| Measuring instrument features | Direct Digital Synthesized (DDS) technology, 10 sets memory |
| Standard equipment | BNC cable, manufacturer's calibration certificate, power supply, USB cable, User manual in electronic version |
| Sampling | 1,2Gsps |
| Waveform frequency range | 1µHz...25MHz (pulse waveform), 1µHz...25MHz (rectangular waveform) |
| Waveforms | arbitrary, impulse, noise, sinus, square, triangle |
| Sweep mode | period: 1m...500s |