Generator: arbitrary, function; 50MHz; LCD 4,3"; 4-digit; 480x272
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK4079C
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK4079C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Generator: arbitrary, function; 50MHz; LCD 4,3"; 4-digit; 480x272
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| Number of channels | 2 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Interface | LAN, USB |
| Kind of display used | LCD 4,3" |
| Display resolution | 480x272 |
| Kind of modulation | AM, BPSK, FM, FSK, PM |
| Measuring instrument features | memory for 99 settings, Direct Digital Synthesized (DDS) technology |
| Standard equipment | mains cable, manufacturer's calibration certificate, USB cable |
| Output parameters | impedance: 50Ω |
| Sampling | 250Msps |
| Waveforms | arbitrary, impulse, noise, ramp, rectangular, sinus, sweep, triangle |
| Arbitrary waveform | sampling: 250Msps |