Meter: power; TFT 4,3" (480x272); Interface: GPIB,LAN,RS232C,USB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK5335B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK5335B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: power; TFT 4,3" (480x272); Interface: GPIB,LAN,RS232C,USB
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 2 |
| Interface | GPIB, LAN, USB, RS232 |
| Maximum current | 20A |
| Dimensions | 214.5x88.2x354.6mm |
| Power consumption | 50W |
| Kind of display used | TFT 4,3" |
| Display resolution | 480x272 |
| Accuracy | 0.1% |
| Measuring instrument features | possibility of displaying many readouts on single screen |
| Type of meter | power meter |
| Measurement | AC current, AC voltage, active power, angle, apparent power, crest factor, DC current, DC voltage, frequency, harmonic content factor, power factor, reactive power |
| True effective value measurement | True RMS |