Device: programmable electronic load DC; 120V; 120A; 600W; 7.2kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK8510B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK8510B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Device: programmable electronic load DC; 120V; 120A; 600W; 7.2kg
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating voltage | 120V |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, over current, anti-overvoltage, overheating |
| Interface | TTL |
| Operating current | 120A |
| Dimensions | 214.5x88.2x470mm |
| Operating modes | constant power, constant resistance |
| Maximum power | 600W |
| Standard equipment | calibration certificate, mains cable, adaptor USB/TTL |
| Measuring resolution | 0,1mV |