Device: programmable electronic load DC; 120V; 240A; 1.5kW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK8514B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK8514B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Device: programmable electronic load DC; 120V; 240A; 1.5kW
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating voltage | 120V |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, over current, anti-overvoltage, overheating |
| Interface | RS232, USB |
| Operating current | 240A |
| Dimensions | 436.5x88.2x470mm |
| Operating modes | constant power, constant resistance |
| Maximum power | 1.5kW |
| Standard equipment | calibration certificate, mains cable, mounting holder |
| Measuring resolution | 0,1mV |