Device: programmable electronic load DC; 150V; 30A; 150W; 4.7kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK8542B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK8542B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Device: programmable electronic load DC; 150V; 30A; 150W; 4.7kg
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating voltage | 150V |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, over current, anti-overvoltage, overheating |
| Interface | TTL |
| Operating current | 30A |
| Dimensions | 214.5x88.2x354.6mm |
| Operating modes | constant power, constant resistance |
| Maximum power | 150W |
| Standard equipment | calibration certificate, mains cable, adaptor USB/TTL |
| Measuring resolution | 0,1mV |