Programmable electronic load DC; 0÷150V; 0÷30A; 175W; 3kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK8550
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK8550
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Programmable electronic load DC; 0÷150V; 0÷30A; 175W; 3kg
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating voltage | 0...150V |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, over current |
| Interface | RS232, USB |
| Operating current | 0...30A |
| Operating modes | constant power, constant resistance |
| Maximum power | 175W |
| Standard equipment | calibration certificate, mains cable, user's manual |