Device: programmable electronic load DC; 0÷500V; 0÷15A; 200W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK8602
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK8602
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Device: programmable electronic load DC; 0÷500V; 0÷15A; 200W
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating voltage | 0...500V |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, over current, anti-overvoltage, overheating |
| Interface | GPIB, RS232, USB |
| Operating current | 0...15A |
| Dimensions | 218x90x387mm |
| Operating modes | constant power, constant resistance |
| Maximum power | 200W |
| Standard equipment | calibration certificate, mains cable, user's manual |