Power supply: programmable laboratory; Channels: 1; 60VDC; 25A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK9205B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK9205B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: programmable laboratory; Channels: 1; 60VDC; 25A
| Output current | 25A |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overvoltage, overheating |
| Interface | RS232, USB |
| Dimensions | 214.5x88.2x445mm |
| Output voltage | 60V DC |
| Kind of display used | VFD |
| Additional functions | voltmeter |
| Maximum power | 600W |
| Kind of power supply | multi- range, single-channel |
| Standard equipment | calibration certificate, mains cable, user's manual |
| Output voltage resolution | 1mV |
| Output current resolution | 100µA |