Circuit breaker; 230/400VAC; Inom: 25A; Poles: 3; Charact: B; 6kA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BKJ63ND 3P B25
Tootja: LS ELECTRIC
Tootja tootekood: BKJ63ND 3P B25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Circuit breaker; 230/400VAC; Inom: 25A; Poles: 3; Charact: B; 6kA
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -5...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 25A |
| Rated voltage | 230/400V AC |
| Characteristics | B |
| Cross section of connecting wires | 1...25mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | circuit breaker |
| Breaker features | visual indication of contacts position |
| Short circuit breaking capacity | 6kA |