Module: receiver; Bluetooth V4.0 & BLE; Grove; 3.3÷5VDC; HM-13
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BLE (DUAL MODEL)
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: BLE (DUAL MODEL)
Spetsifikatsioon tootele Module: receiver; Bluetooth V4.0 & BLE; Grove; 3.3÷5VDC; HM-13
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Interface | Grove Interface (4-wire), UART |
| Type of module | receiver |
| Operating current | 50mA |
| Kit contents | module |
| Dimensions | 145x85x10mm |
| Frequency | 2.4GHz |
| Kind of module | Bluetooth V4.0 & BLE |
| Additional functions | services: Slave SPP, Peripheral BLE, UUID FFE0, FFE1 |
| Integrated circuit | HM-13 |
| Manufacturer series | Grove |