Capacitor: polypropylene
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
22.0
Tootekood:
BLH505K102A072
Tootja: Knowles Corporation
Tootja tootekood: BLH505K102A072
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1kV DC, 230V AC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Height | 18mm |
| Capacitance | 5µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 14mΩ |