Socket; wire-board; male; SH,SR; 1mm; PIN: 4; pick and place; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
BM04B-SRSS-TBT
Tootja: JST
Tootja tootekood: BM04B-SRSS-TBT
Spetsifikatsioon tootele Socket; wire-board; male; SH,SR; 1mm; PIN: 4; pick and place; SMT
| Operating temperature | -25...85°C |
| Contacts pitch | 1mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 4 |
| Current rating | 1A |
| Type of pin configuration | 1x4 |
| Rated voltage | 50V |
| Connector variant | pick and place |
| Spatial orientation | vertical |