Socket; wire-board; male; GH; 1.25mm; PIN: 5; SMT; 50V; 1A; vertical
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
BM05B-GHS-TBT
Tootja: JST
Tootja tootekood: BM05B-GHS-TBT
Spetsifikatsioon tootele Socket; wire-board; male; GH; 1.25mm; PIN: 5; SMT; 50V; 1A; vertical
| Contacts pitch | 1.25mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 5 |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 50V |
| Spatial orientation | vertical |