AC/DC digital clamp meter; Øcable: 30mm; LCD 3,75 digit (4000)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM065S
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM065S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC digital clamp meter; Øcable: 30mm; LCD 3,75 digit (4000)
| Dimensions | 63x40x188mm |
| Temperature measuring range | -20...537°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | automatic power-off, autoranging, function, HOLD function, REL function |
| Max. diameter of measured cable | 30mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, frequency, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sampling | 3x/s |
| True effective value measurement | True RMS |
| Weight without batteries | 220g |
| Kind of meter | digital |