AC digital clamp meter; Øcable: 30mm; LCD (6000); I AC: 600A; 186g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM076
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM076
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC digital clamp meter; Øcable: 30mm; LCD (6000); I AC: 600A; 186g
| Dimensions | 76x37x217mm |
| Temperature measuring range | -40...400°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | AmpTipTM low-current range, automatic power-off, contactless voltage detector, HOLD function, logging of MAX, MIN, AVG |
| Standard equipment | case, insulated crocodile clips, K-type temperature probe, test leads ( 3pcs.), user's manual |
| Max. diameter of measured cable | 30mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC voltage, frequency, phase sequence, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Diode test | yes |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | digital |