AC/DC digital clamp meter; Øcable: 35mm; LCD (6000); VDC: 0÷600V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM078
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM078
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC digital clamp meter; Øcable: 35mm; LCD (6000); VDC: 0÷600V
| Dimensions | 76x37x223mm |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | EN 61326-1 |
| Measuring instrument features | AmpTipTM low-current range, contactless voltage detector, CREST: logging of extreme values MAX/MIN, HOLD function, logging of MAX, MIN, reading of extreme values |
| Max. diameter of measured cable | 35mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, frequency, resistance |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sampling | 5x/s |
| Weight with battery | 234g |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | digital |