AC/DC digital clamp meter; Øcable: 35mm; LCD (6000); VDC: 600V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM079
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM079
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC digital clamp meter; Øcable: 35mm; LCD (6000); VDC: 600V
| Dimensions | 223x76x37mm |
| Temperature measuring range | -40...400°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | contactless voltage detector, HOLD function, logging of MAX, MIN, AVG, low-pass filter for measuring drive parameters |
| Standard equipment | case, crocodile clips, K-type temperature probe, test leads |
| Max. diameter of measured cable | 35mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, phase sequence, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| True effective value measurement | True RMS AC, True RMS AC+DC |
| Kind of meter | digital |