AC digital clamp meter; Øcable: 51mm; LCD (6000); VDC: 600/1000V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM086
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM086
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC digital clamp meter; Øcable: 51mm; LCD (6000); VDC: 600/1000V
| Dimensions | 94x44x258mm |
| Temperature measuring range | -40...400°C |
| Kind of display used | LCD |
| Additional functions | torch |
| Measuring instrument features | AmpTipTM low-current range, automatic power-off, contactless voltage detector, HOLD function, logging of MAX, MIN, AVG, low-pass filter |
| Standard equipment | case, insulated crocodile clips, K-type temperature probe, test leads ( 3pcs.), user's manual |
| Max. diameter of measured cable | 51mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC voltage, frequency, phase sequence, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Diode test | yes |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | digital |