AC/DC digital clamp meter; Øcable: 55mm; Sampling: 5x/s; True RMS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM197
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM197
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC digital clamp meter; Øcable: 55mm; Sampling: 5x/s; True RMS
| Interface | USB |
| Dimensions | 264x43x97mm |
| Temperature measuring range | -50...1000°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | EN 61010 |
| Measuring instrument features | auto and manual ranging, automatic power-off, contactless voltage detector, HOLD function, REL function, simultaneously measures voltage and frequency |
| Standard equipment | drop-like K-type temperature probe, test leads |
| Max. diameter of measured cable | 55mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, frequency, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sampling | 5x/s |
| Weight with battery | 608g |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | digital |