Digital multimeter; LCD (6000),with a backlit; 5x/s; True RMS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM235
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM235
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; LCD (6000),with a backlit; 5x/s; True RMS
| Temperature measuring range | -40...400°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | auto and manual ranging, Autocheck function - automatic selection LoZ DCV, LoZ ACV, i Ω, automatic power-off, contactless voltage detector, HOLD function, indicates incorrect connection of test leads, logging of MAX, MIN, MIN/MAX/REL function |
| Standard equipment | K-type temperature probe, test leads |
| Pollution degree | 2 |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sampling | 5x/s |
| Weight with battery | 334g |
| True effective value measurement | True RMS |