Module: Bluetooth; Bluetooth Low Energy,Bluetooth® 5; UART; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM23SPKS1NB9-0B02AA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: BM23SPKS1NB9-0B02AA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth; Bluetooth Low Energy,Bluetooth® 5; UART; SMD
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...4.2V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Kind of package | in-tray |
| Interface | UART |
| Dimensions | 29x15x2.5mm |
| Frequency | 2.402...2.48GHz |
| Kind of module | audio |
| Type of communications module | Bluetooth |
| Communications modules features | antenna |
| Receiver sensitivity | -90dBm |
| Transmitter output power | 2dBm |
| Number of terminals | 43 |