Digital multimeter; LCD (6000),bargraph; Bargraph: 24segm.40x/s
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM252S
Tootja: BRYMEN
Tootja tootekood: BM252S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; LCD (6000),bargraph; Bargraph: 24segm.40x/s
| Interface | USB |
| Temperature measuring range | -50...1000°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | EN 61326-1, CAT II 1000V, CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | contactless voltage detector, HOLD function, indicates incorrect connection of test leads |
| Standard equipment | temperature probe, test leads, user's manual |
| Pollution degree | 2 |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, frequency, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Diode test | yes |
| Sampling | 5x/s |
| Weight with battery | 340g |
| Bargraph | 24 segm. 40x/s |