Cable gland; PG42; IP68; Mat: polyamide; light grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM4042
Tootja: BM GROUP
Tootja tootekood: BM4042
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable gland; PG42; IP68; Mat: polyamide; light grey
| Operating temperature | -20...90°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | polyamide |
| Body colour | light grey |
| Kit contents | gasket |
| Cable external diameter | 32...38mm |
| Thread length | 18mm |
| Gland thread | PG42 |
| Kind of thread | PG |
| Type of cable accessories | cable gland |