Cable gland; PG48; IP68; Mat: polyamide; light grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM4048
Tootja: BM GROUP
Tootja tootekood: BM4048
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable gland; PG48; IP68; Mat: polyamide; light grey
| Operating temperature | -20...90°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | polyamide |
| Body colour | light grey |
| Kit contents | gasket |
| Cable external diameter | 37...44mm |
| Thread length | 18mm |
| Gland thread | PG48 |
| Kind of thread | PG |
| Type of cable accessories | cable gland |