Cable gland; PG21; IP68; Mat: polyamide; dark grey
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
BM4321
Tootja: BM GROUP
Tootja tootekood: BM4321
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable gland; PG21; IP68; Mat: polyamide; dark grey
| Operating temperature | -20...90°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | polyamide |
| Body colour | dark grey |
| Kit contents | gasket |
| Cable external diameter | 13...18mm |
| Thread length | 12mm |
| Gland thread | PG21 |
| Kind of thread | PG |
| Type of cable accessories | cable gland |