Cable gland; Mat: polyamide
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM4750
Tootja: BM GROUP
Tootja tootekood: BM4750
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable gland; Mat: polyamide
| Operating temperature | -20...90°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Body colour | light grey |
| Kit contents | nut, gasket |
| Cable external diameter | 32...38mm |
| Thread length | 18mm |
| Gland thread | M50 |
| Kind of thread | metric |
| Type of cable accessories | cable gland |