Module: Bluetooth Classic / Low Energy; GPIO,I2C,UART; SMD; 5.0
Kordarv:
136.0
Minimum quantity:
136.0
Tootekood:
BM78SPP05MC2-0B06AA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: BM78SPP05MC2-0B06AA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth Classic / Low Energy; GPIO,I2C,UART; SMD; 5.0
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3...4.2V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Kind of package | in-tray |
| Interface | GPIO, I2C, UART |
| Dimensions | 12x15x1.8mm |
| Frequency | 2.402...2.48GHz |
| Ciphering | AES128 |
| Type of communications module | Bluetooth Classic / Low Energy |
| Receiver sensitivity | -92dBm |
| Transmitter output power | 1.5dBm |