Module: Bluetooth Classic / Low Energy; UART; SMD; 12x22x2.4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BM78SPPS5MC2-0006AA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: BM78SPPS5MC2-0006AA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth Classic / Low Energy; UART; SMD; 12x22x2.4mm
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3...4.2V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Interface | UART |
| Dimensions | 12x22x2.4mm |
| Frequency | 2.402...2.48GHz |
| Ciphering | AES128 |
| Type of communications module | Bluetooth Classic / Low Energy |
| Communications modules features | antenna connector |
| Receiver sensitivity | -92dBm |
| Transmitter output power | 1.5dBm |
| Transmission rate | 7kbps |