Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYR5D-1200PJ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYR5D-1200PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 55A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Type of diode | rectifying |