Diode: rectifying
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
BYT28X-500Q
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYT28X-500Q
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP-2 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 500V |
| Max. load current | 10A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 65A |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | rectifying |