Diode: rectifying
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
BYT53G-TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYT53G-TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | SOD57 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.9A |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 200µA |