Diode: switching
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
BYT78-TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYT78-TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | THT |
| Case | SOD64 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |