Diode: rectifying
Kordarv:
7500.0
Minimum quantity:
7500.0
Tootekood:
BYV10D-600PJ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV10D-600PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 100ns |
| Type of diode | rectifying |