Diode: rectifying; THT; 600V; 15A; tube; Ifsm: 180A; SOD59,TO220AC
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
BYV15M-650PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV15M-650PQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 15A; tube; Ifsm: 180A; SOD59,TO220AC
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 180A |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 2V |
| Reverse recovery time | 26ns |
| Type of diode | rectifying |