Diode: rectifying; THT; 1kV; 1.5A; Ammo Pack; Ifsm: 40A; SOD57; 300ns
Kordarv:
25000.0
Minimum quantity:
25000.0
Tootekood:
BYV16-TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYV16-TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 1kV; 1.5A; Ammo Pack; Ifsm: 40A; SOD57; 300ns
| Mounting | THT |
| Case | SOD57 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 9A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode, fast switching, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Type of diode | rectifying |