Diode: rectifying; SMD; 650V; 20A; 26ns; D2PAK,SOT404; Ufmax: 2.2V
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
BYV21MB-650PJ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV21MB-650PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 650V; 20A; 26ns; D2PAK,SOT404; Ufmax: 2.2V
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, SOT404 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Max. load current | 40A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 180A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 2.2V |
| Reverse recovery time | 26ns |
| Type of diode | rectifying |