Diode: rectifying; THT; 600V; 5A; tube; Ifsm: 66A; TO220AC; 35ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV25F-600,127
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV25F-600,127
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 5A; tube; Ifsm: 66A; TO220AC; 35ns
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 66A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |