Diode: rectifying; THT; 600V; 5A; Ifsm: 66A; I2PAK; Ufmax: 1.11V; 60ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV25G-600,127
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV25G-600,127
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 5A; Ifsm: 66A; I2PAK; Ufmax: 1.11V; 60ns
| Mounting | THT |
| Case | I2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 66A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.11V |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | rectifying |