Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Package: Ammo Pack; SOD57; 30ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV26B-TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYV26B-TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Package: Ammo Pack; SOD57; 30ns
| Mounting | THT |
| Case | SOD57 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated, avalanche diode, fast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |