Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV26C-TR
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYV26C-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | THT |
| Case | SOD57 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode, fast switching, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 5000 |