Diode: rectifying; SMD; 600V; 9A; 75ns; D2PAK; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 120A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV29B-600PJ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV29B-600PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 9A; 75ns; D2PAK; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 120A
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, SOT404 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 18A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 9A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |