Diode: rectifying; SMD; 600V; 9A; 35ns; Package: reel,tape; D2PAK
Kordarv:
5600.0
Minimum quantity:
5600.0
Tootekood:
BYV29FB-600,118
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV29FB-600,118
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 9A; 35ns; Package: reel,tape; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, SOT404 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 9A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |