Diode: rectifying; SMD; 600V; 30A; 75ns; D2PAK; Ufmax: 1.35V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV30B-600PJ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV30B-600PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 30A; 75ns; D2PAK; Ufmax: 1.35V
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, SOT404 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 330A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.35V |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |