Diode: rectifying
Kordarv:
2400.0
Minimum quantity:
2400.0
Tootekood:
BYV30JT-600PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV30JT-600PQ
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO3PF |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 170A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 960mV |
| Reverse recovery time | 65ns |
| Type of diode | rectifying |