Diode: rectifying; SMD; 650V; 30A; 133ns; D2PAK,SOT404; Ufmax: 1.27V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV30MB-650PJ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV30MB-650PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 650V; 30A; 133ns; D2PAK,SOT404; Ufmax: 1.27V
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, SOT404 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Max. load current | 60A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.27V |
| Type of diode | rectifying |