Diode: rectifying; THT; 150V; 20A; tube; Ifsm: 137A; TO220AB; 25ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV32E-150,127
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV32E-150,127
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 150V; 20A; tube; Ifsm: 137A; TO220AB; 25ns
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB, SOT78 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 137A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Heatsink thickness | 1.25...1.4mm |