Diode: rectifying; THT; 200V; 10Ax2; tube; Ifsm: 125A; SOT78,TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV32E-200PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV32E-200PQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 200V; 10Ax2; tube; Ifsm: 125A; SOT78,TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | SOT78, TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 125A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Reverse recovery time | 18ns |
| Type of diode | rectifying |
| Heatsink thickness | 1.25...1.4mm |