Diode: rectifying; THT; 300V; 2x10A; Package: tube; TO220-3; 25ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV32E-300PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV32E-300PQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 300V; 2x10A; Package: tube; TO220-3; 25ns
| Mounting | THT |
| Case | TO247-2, TO220AB, SOT78 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double, single diode |
| Max. off-state voltage | 300V, 1.6kV |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 220A, 950A |
| Load current | 60A |
| Max. forward voltage | 1.25V, 1.12V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Heatsink thickness | 1.25...1.4mm |